ЩО РОБИТИ НА ГОРОДІ… У ГРУДНІ?

Найбільш завбачливі садівники-городники у передноворічний місяць не тільки планують роботи на майбутній сезон, але і активно готуються до настання весни.

з 1 по 8 грудня, з 26 по 31 грудня — зростаючий місяць. Це вдалий час для побілки штамбів і скелетних гілок дерев. Можливе внесення мінеральних добрив.  

з 9 по 11 грудня — повня, 10 грудня о 16:36 — повне місячне затемнення. В цей період краще не проводити жодних робіт, а обмежитися тільки розпушуванням і мульчуванням ґрунту.

з 12 по 22 грудня — щербатий місяць. Хороший період для прибирання ділянки, внесення органічних добрив, розпушування і мульчування ґрунту. Можна виконувати санітарну обрізку саду, висаджувати цибулинні квіти на вигонку, черенкувати рослини, здійснювати заходи щодо захисту рослин від шкідників і хвороб.

з 23 по 25 листопада — молодик. В день новомісяччя краще не проводити жодних робіт, а у дні напередодні і після нього зайнятися знищенням шкідників.

1 ЗБЕРІГАННЯ ОВОЧІВ

Пошкоджені овочі перенесіть в холодильник. З капусти знімайте зіпсовані листя. Картоплю з вогнищами мокрих гнилей і неприємним запахом видаліть. Також поліпшіть вентиляцію в сховищі.

2 ЗИМА НА ДІЛЯНЦІ

На посадках часнику, підзимових посівах овочів і багаторічників зчистіть сніг до неглибокого шару, щоб не було випрівання або не утворювалася крижана кірка. Також зчищайте сніг з даху теплиць, щоб не прогнувся каркас.

3 ЗАХИСТ САДЖАНЦІВ

Захистіть стовбури молодих дерев від мишей і зайців. Щоб уникнути пошкоджень, особливо у молодих рослин, обв’яжіть стовбури, а краще зробіть невеликі довколостовбурні захисні кола спеціальних сіток.

Зараз дорослі дерева добре приживуться. Рослини потрібно зміцнити розтяжками, а пристовбурові круги замульчувати.

4 ЗАГОТІВЛЯ ЖИВЦІВ

Наріжте живці з дерев, чагарників, напівчагарників і неморозостійких багаторічників. Посадіть їх у контейнери, накрийте і поставте на підвіконня.

5 ПОСАДКА КРУПНОМІРІВ

Зараз дорослі дерева добре приживуться. Рослини потрібно зміцнити розтяжками, а пристовбурові круги замульчувати.

6 ДОГЛЯД ЗА ГАЗОНОМ

Не ходіть по траві, поки сніговий покрив не буде більше 10 см, щоб на газоні не було бурих плям. Під час відлиг руйнуйте крижану кірку. Розкидайте по газоні сніг з доріжок, але не звалюйте його в купу, щоб трава не випрівала.

7 ПЕРЕВІРКА НАСІННЯ

Покладіть на блюдце складену вчетверо паперову серветку і змочіть її. Потім насипте жменю насіння. Надягніть на блюдце пакет і поставте в місце з температурою +20-22 °С. Через 20 днів насінини повинні проклюнутися.

8 ТЕПЛІ ГРЯДИ

Високі гряди закладають на сонячному місці, з півночі на південь (довжиною не менше 4 м і шириною 1,3 м). Зніміть родючий шар на 30 см і відкладіть в сторону. Поставте огорожі. На дно покладіть дренаж з подрібнених гілок. Далі шарами товщиною до 25 см викладіть листя, траву або компост, поки не буде висота 120 см. А зверху насипте зняту землю. Навесні теплу гряду потрібно накрити плівкою і використовувати як парник.

 9 ВИГОНКА ЦИБУЛИННИХ

1. Зараз саме час зайнятися вигонки цибулинних для ранньовесняного цвітіння. Тюльпани потрібно витримувати при зниженій температурі 3-4 місяці, а нарциси — 2-3. Для вигонки вибирайте важкі тверді і великі цибулини. Використовуйте звичайну дернову землю для квітів, торф і пісок, перемішані в пропорціях 2:1:1.

2. Посадіть квіти в горщик або інший контейнер на відстані 1,5-2 см один від одного і засипте їх землею так, щоб після помірного поливу третина цибулини виступала над ґрунтом.

3. Накрийте контейнер поліетиленовим пакетом і помістіть в холодильник на кілька місяців. Рослини треба поливати раз на 7-10 днів.

10 ДОБРИВА І АГРОХІМІКАТИ

Заготовте органічні добрива (гній, компост, деревну золу) і купіть мінеральні, які знадобляться вам для підгодівлі різних культур. Складіть список засобів захисту від хвороб і шкідників (фунгіциди, акарициди, інсектициди, біопрепарати і т. д.) для обробки саду і городу і купіть їх в садових центрах або в агромагазинах.

  11. ДОГЛЯД ЗА ІНСТРУМЕНТОМ

Промийте інструмент, витріть насухо і заточіть. Також зачистите всі місця появи іржі шліфувальною шкуркою № 3, а після — шкуркою № 1 або № 0. Інструмент з нержавійки достатньо промити, протерти і підправити ріжучу кромку дрібною шліфувальною шкуркою. Потім змастіть інвентар тонким шаром солідолу.

12. Увага- сніг!

Після снігопаду струсите гілки дерев, щоб від тяжкості вони не поламалися. При малосніжних зим має сенс підгребти сніг з стежок та незасіяних грядок під дерева, особливо під однорічні і дворічні. Для молодих саджанців при різкому зниженні температури і відсутності снігового покриву існує високий ризик підмерзання кореневої системи. Так, при температурі -25 °С на поверхні ґрунту під шаром снігу товщиною близько 20 см температура не опускатиметься нижче -5 °С. Щоб сніг краще зберігся до весни і оберігав кореневу систему, його слід притоптати.

Також можливо, Вам цікаво буде прочитати запис яка має безпосередньо відношення грудня – Підзимова сівба – як і що сіяти…

На замітку:

Грудень саме час купити насіння томату, перцю, огірка, баклажана, коренеплодів, особливо культур ранніх строків посіву – редиски, моркви, гороху, петрушки, селери.

Ще недавно вважалося, що найкраще насіння – протруєне і дражоване. Зараз все більше уваги приділяється органічному землеробству, в якому такі насіння не допускаються, тому деякі компанії випускають їх необробленими.


Повернутися
04.12.2015
Категорія: Господар
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Люди діляться на багатих і бідних. При цьому і багатство, і бідність є випробуванням. Проте бідність — більш легкий, зручний хрест,  у той час як багатство — більш важкий. Науковці говорять навіть про гедонізм бідних — їм властиве переживання катарсису від своєї безумовної порядності порівняно із "вкраденими статками олігархів". При цьому цікаво, що "багаті", тобто всі ті, хто не сприймає себе «бідним», узагалі не оперують таким примітивним розшаруванням "багатий - бідний", тож дискурс протистояння «бідні-багаті» створюється самими бідними. Ознака, за якою «бідні» відносять тих чи інших людей до цих двох класів, є також примітивна - це самовизначення особистості: якщо людина радо себе зараховує до бідних, то це "наш!", і саме в цей момент запускається полум'яна риторика "ми бідні - а вони багаті, та вони нам, бідним...".  Питання влади над своїм життям для бідного не стоїть - бо "владою користуються багаті, аби поневолювати бідних і робити їх ще біднішими".

На думку психологів, в людини грошей стільки, скільки вона дозволяє собі. Я б сформулював це так:  справжні багатство чи бідність не у гаманці, а в голові… Так звана бідність – це насправді невміння користуватися своїм багатством. Ми відкладаємо кошти «на чорний день», нові речі – «на потім». В результаті отримуємо життя з чорних днів, і це «потім» ніколи не настає. Відкрию вам таємницю: «потім» не існує. Є тільки зараз. А в ньому є люди, які як кремінь, або як губка, або ж як мед. Щоб отримати щось від людини-кременя, треба щосили  її стукати. Щоб отримати щось у людини-губки —  треба довго її тиснути. А людина-мед розливається для усіх сама…