Зарваниця кличе…

18—19 липня Марійський духовний центр у Зарваниці, що на Тернопіллі, прийматиме десятки тисяч вірян під час Всеукраїнської прощі. Цього року тут молитимуться за мир і спокій в Україні. А ще цю визначну релігійну подію присвятили 150-річчю від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького.

До Чудотворного місця з’їдуться з усіх усюд України, зокрема зі столиці, Одеси, Харкова, Чернігова, не кажучи вже про прочан із сіл і міст Тернопільщини, Львівщини, Прикарпаття, Хмельниччини. Традиційно понад тисяча осіб пішою ходою вирушить до Зарваниці з Тернополя.  

У прощі візьмуть участь і двадцять єпископів — громадян США, Канади, Італії, інших європейських країн. Для тих, хто через різні обставини не зможе помолитися безпосередньо в святому місці, запланували трансляцію Всеукраїнської прощі наживо.

Нині у Зарваниці закінчують зводити каплицю на вшанування пам’яті українських воїнів, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції. Цю  споруду відкриють та освятять під час прощі.
 

Повернутися
02.07.2015
Категорія: Культура
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...