БАКТЕРІЮ ДО СВЯТА ЗАМОВЛЯЛИ?

Щоб «вчорашні» салати не перетворилися у нинішні проблеми

Після свят, як правило, залишається багато їжі - можна відпочити і не стояти біля плити. Але це тільки на перший погляд. Пам'ятайте, що на другий день деякі святкові страви можуть стати справжньою отрутою.

У салатах (та й в інших стравах), які постояли години три на столі, в теплі, відбувається окислення жирів, а сирі овочі і фрукти починають бродити! Дізнайтеся, скільки можна зберігати готові страви, щоб вони не принесли шкоди твоєму здоров'ю.

Страви з м'ясом

- М'ясо смажене або тушковане 36 г
- Котлети, біфштекси, биточки, шніцелі 24 г
- Гамбургери, чізбургери, сендвічі, піца 24 г
- Заливні, сальтисон, холодці, холодці 12 г
- Паштети з печінки або м'яса 24 г

Страви з рибою
- Риба відварна, смажена, тушкована, запечена, фарширована 36 г
- Котлети, зрази, шніцелі, фрикадельки з риби 24 г
- Салати з риби та морепродуктів 12 г.
- Раки і креветки варені 12 г.

Салати

Салати з сирих овочів і фруктів:
- без заправки 18 г.
- з заправками (майонез, соуси) 12 г.

Салати з маринованих, солоних, квашених овочів 36 г.

Салати з додаванням м'яса, птиці, риби, копченостей:

- без заправки 18 г.
- з заправками (майонез, соуси) 12 г.

Десерти
- Торти та тістечка з білковою, фруктово-ягідною, маковою начинкою 72 г.
- Тістечко "Картопля" 36 г.
- Торти та тістечка з заварним кремом, з кремом зі збитих вершків, з сирно-вершковою начинкою 18 г
- Желе, муси 24 г
- Вершки збиті 12 г.


Повернутися
05.01.2016
Категорія: Новини
Колонка
Андрія Закревського
Шановні Тернополяни!

Те, що відразу нас не вбило, вбивало нас довго і повільно.  Ми вже не святкуємо Новий рік — ми святкуємо те, що вижили в старому. Рік, що минає, був ще одним роком у воюючій країні, зі всіма витікаючими звідси наслідками. Я не хочу підбивати його підсумки. Бо підбивати підсумки  — це ніби креслити жирну риску під виконаними математичними діями в стовпчик: ось тут ми додали (друзів, грошей, проблем, перспектив — потрібне підкреслити),  відняли (друзів, грошей, проблем, перспектив, ну, ви зрозуміли…), помножили на щоденні будні, поділили на нереалізовані плани і —  що отримаємо в «сухому залишку»? Якою цифрою це підсумувати і де, зрештою, знайти «задачник», аби подивитися правильну відповідь, — якщо вона узагалі існує?..

Кожен із нас на Новий рік починав нове життя, але вистачало його ненадовго, тому що жити-то треба... Новий рік — це симулякр. 1 січня —  звичайний день, такий самий, як і всі інші, якщо тільки ви не переборщили з алкоголем чи олів’є напередодні. Почати життя з «табули раси», змінити його, зробити усе те, до чого не доходили руки попередні 365 днів можна будь-коли, не чекаючи, коли впаде остання голка з ялинки, яка тоскно припадає пилом у кутку.

 Усі ми мали великі надії, багато робили для того, щоб усе, про що мріяли, збулося. Комусь це вдалося, комусь ні, проте в усіх нас є одне спільне: Новий рік дає нам надію на майбутнє. Його сила — в його семантиці. Цокаючись бокалами з шампанським, усі ми віримо, що новий (свіжий, ще в хрумкій упаковці) рік, що маячить попереду, подарує нам нове життя — правильне, успішне, з високими цілями та досягненнями. І, загадуючи під святковий передзвін бажання, стискаємо кулаки: агов, ти, те, що нас не вбило, —  начувайся, бо тепер наша черга...